برند های بزرگ در بحران کرونا به شرکای آسیب پذیر خود کمک می کنند

در مقابل همه گیر شدن بیماری کرونا یا کوید 19 برند های بزرگ به شرکای خود کمک می کنند

اگر این بیماری همه گیر و سخت به مشاغل کوچک و مستقل مد آسیب زیادی وارد کند، شاهد عواقب جبران ناپذیری برای سیاره مان می باشیم. بخش عمده ای از پیشرفت صنعت به سمت شیوه های پایدارتر و اخلاقی تر توسط این مشاغل کوچک پیشگام است. اگر بقای شغل و کار آنها توسط Covid-19 مورد تهدید قرار گیرد ، شرکت های بزرگ مد تلاش بیشتر برای کمک به این مشاغل به عمل می آورند.

خرده‌ فروشی صنعتی است که به وبسایت هایی از تامین کنندگان ، مارکها و شرکتهای عمده فروشی متکی است. بسیاری از مارک ها با جمع آوری خرده فروشان محلی و یا برند های کوچیک محلی پیشرفت زیادی می کنند به طوری که ممکن است بدون وجود آنها پسرفت زیادی برای شرکت رقم بخوره. این تعهدات مارک های کوچک است که مارک های اصلی را تحت فشار قرار می دهد تا تلاش خود را به منظور حفظ ارتباط با آن ها ادامه دهند. و اگر کارخانه ها به دلیل تاخیری در  پرداختی های برند های کوچک برای پرداخت کارگران خود تلاش می کنند ، احتمالاً این تلاشهای پایداری خودشان را نیز در این مسیر از بین می برد. به همین دلیل آسیب پذیری های موجود در اکوسیستم برند های بزرگ بیشتر از مجموع بخش های کوچک بازار است.

با توجه به این موارد و سایر خطرات ، برخی از شرکت ها در تلاشند تا به کسانی که بیشتر تهدید می شوند کمک کنند: مارک پوشاک To The Market و تولید کننده جواهرات Akola ، به عنوان مثال ، برای نگه داشتن تامین کنندگان خود از کار خود خارج می شوند ، در حالی که برخی دیگر راه هایی برای نگه داشتن جریان نقدی در سمت خرده فروشی به صورت مقروضی کار می کنند ، مانند Toad & Co با مدل جدید توزیع درآمد برای کمک به خرده فروشان محلی به کار خود ادامه می دهند. امید آنها این است که بتوانند کل اکوسیستم را حفظ کنند ، و روابط وابسته به هم و هم بستگی لازم را حفظ کنند.

خرید انلاین پوشاک - پوشاک شیک و پیک - خرید عمده لباس - خرید لباس ترک - خرید پوشاک ترکیه - بحران کرونا

حمایت از خرده فروشان محلی

در ماه گذشته ، Toad & Co برنامه ای را برای به اشتراک گذاشتن 30 درصد از درآمد حاصل از خریدهای آنلاین مشتریان جدید با خرده فروشان مستقل و تخصصی که لباس های خود را به فروش می رسانند ، راه اندازی کرد. چنین فروشگاه هایی به طور کلی از بسته شدن و رکود اقتصادی رنج می برند. گوردون سیبوری ، مدیر عامل شرکت خرده فروشان که از برنامه انتخاب می کنند ، می گوید: “این به شما امکان می دهد تا درآمد کسب کنید ، و درآمد ما نیز رشد می کند. آنها این کار را با نرخی بین 10 تا 20 روز انجام می دهند.

او فروشگاه های مستقل را مهم موفقیت اولیه شرکت خود و بخش مهمی از اکوسیستم صنعت سالم می داند. او می گوید: “بدون خرده فروشان ویژه ، مارک های کوچک فرصتی نمی گیرند.”

مارک های دیگر ، از جمله EcoVessel ، Rab و Jetty ، از رهبری Toad & Co پیروی کرده اند و برنامه های مشابه خود را ایجاد کرده اند. برخی از مارک های مراقبت از مو تلاش های مشابهی برای کمک به سالن های مو دارند.

نام تجاری پوشاک معروف به کالیفرنیا Known Supply اهدای محصولات سفارشی را به مشاغل کوچک – تاکنون ، یک خرده فروش داکوتای جنوبی و استودیوی رقص فراگیر در تنسی برای افراد با تمام توانایی ها – آغاز کرده است که می تواند آنها را به عنوان منبع درآمد بفروشد. مدیر عامل شرکت Kohl می گوید: “اگر آنها نتوانند مواد غذایی را که بطور معمول می فروشند بفروشند ، اگر آنها نتوانند کلاسهایی را که در آن میزبان هستند بفروشند ، حداقل این چیزی است که آنها بتوانند در این مدت بفروشند و از حمایت جامعه برخوردار شوند.” کرسیلیوس او می گوید تقاضا زیاد است ، زیرا 400 نامزدی برای مشاغل کوچک فقط در هفته گذشته کمک مالی دریافت می کند. “این داستانها به نوعی آزار دهنده روده بوده اند ، فقط برای شنیدن ، تجارت پس از تجارت ، تا چه حد بر آنها تأثیر گذاشته است.”

 

مشارکت واقعی

تعدادی از مارک ها نگه داشتن و پرداخت سفارش های موجود را اولویت اصلی خود قرار داده اند – کاری که بسیاری از آنها به ویژه انجام نمی دهند ، با تأثیرات مخربی برای اقتصادهای محلی و وضعیت معیشت کارگران.

جین مصباخ موریس ، بنیانگذار و مدیرعامل برند پوشاک To The Market ، می گوید تأمین کنندگان وی نباید یاد بگیرند که قصد لغو سفارشات را ندارد ، احساس تشکر کنند. او می گوید: “من فقط از پایان معاملات من ، خرید کالاها حمایت می کنم.” “من این سخنان را به آنها دادم که می خواهم این محصول را خریداری کنم ، بنابراین نباید این معامله بزرگ باشد.”

او می گوید که به جای لغو یا کاهش سفارشات ، آنها برنامه های جایگزینی برای محصولات ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، او در حال بدست آوردن مشتریان خرده فروش خود ، از جمله Bloomingdale’s و Dillard است ، با این ایده که کالاهای اضافی را که می توانند به عنوان یک تشکر یا انگیزه برای خرید به مشتریان هدیه دهند. مشتریان هنوز هم این ایده را در نظر می گیرند ، اما موریس می گوید این علاقه شدید ایجاد کرده است – بسیاری از فروشندگان خرده فروشی ، با افزایش رقابت برای فروش آنلاین در حالی که فروش در حال کاهش است ، در حال فکر کردن در مورد راه هایی برای جلب مشتری هستند.

موریس همچنین برای درک بهتر نیازهای آنها با تهیه کنندگان در حال گفتگو است ، که به گفته وی برای یک همکاری واقعی اساسی است. به عنوان مثال آنها برای برخی از محصولات پیش پرداخت کرده اند که گردش نقدی را در یک زمان چالش برانگیز فراهم می کند. او می گوید: “برای آنها تفاوت بین پرداخت کارگران و غیره است.” To The Market قصد دارد با ارائه مشاوره و منابعی برای پیمایش در وضعیت فعلی ، یک وبینار رایگان را برای تأمین کنندگان برگزار کند ، از جمله فرصت هایی برای ارزیابی مجدد فن آوری ها ، توسعه محصول یا حداکثر حمایت از کارمندان خود.

موریس تشخیص می دهد که یک شرکت خصوصی ، در بازار تصمیمات مالی نسبت به شرکتهای معامله عمومی استقلال بیشتری دارد ، اما پیام کلی وی همچنان یکسان است. او می گوید: “روش های خلاقانه ای برای حمایت از همه افراد در زنجیره ارزش وجود دارد ، و تلاش می شود تا بفهمیم چه چیزی به نظر می رسد با توجه به محدودیت های شما”. “توانایی من به عنوان مدیرعامل برای حمایت از خودم و تیمم احتمالاً از توانایی کارگران پوشاک برای حمایت از خودش و خانوادهش قوی تر است.”

 

— خرید پوشاک از ترکیه, شیک و پیک  , عمده فروشی لباس , خرید پوشاک , فروش عمده  , خرید لباس ترکیه  , بلوز شلوار مردانه – برند براک , خرید بلوز شلوار زنانه -فروشگاه پوشاک – پوشاک ترک عمده فروشی – محصولات براک – خرید پوشاک از ترکیه-برند های معروف ترکیه – برند معروف ترکیه-خرید عمده پوشاک ترک -خرید لباس از ترکیه-پوشاک شیک و پیک – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – لباس بچه گانه – لباس بچه گانه – لباس زنانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک زنانه – سال نو مبارک – سال نو مبارک – نوروز مبارک – نوروز مبارک

برای بازدید و خرید از محصولات پوشاک شیک و پیک اینجا کلیک کنید.

برگشت به بالا