تاریخچه پوشاک ترکیه

پوشاک ترکیه - پوشاک ترک - شیک و پیک

–پوشاک ترک عمده فروشی , پوشاک شیک و پیک , پوشاک ترکیه , پوشاک ترکیه شیک و پیک , فروش عمده لباس , خرید عمده لباس , خرید پوشاک , خرید لباس ترکیه , خرید بلوز شلوار زنانه , بلوز شلوار مردانه–

این مقاله، بر اساس تاریخچه حدود چهار هزار ساله، تغییر در لباس پوشیدن در میان ترکان بوده است و ما سعی می کنیم تاریخ مختصر آن را شرح دهیم. تلاش ما برای نشان دادن بازتاب موقعیت جغرافیایی، فرهنگ، تمدن و سیاست های مختلف بر اساس لباس، و سه مرحله پوشش در میان ترک های باستانی، ترکان Uttoman و دوره جمهوری است.

موضوع لباس قدیمی است به عنوان تاریخ بشر، از آنجا که تنها موجودی است که برهنه و لباس پوشیدنی انسان است. انسان ها لباس را به نقطه ای می رسانند که می توان آن را اولین خانه انسان دانست. در پاسخ به این سوال که چرا یک مرد لباس می پوشد؟ شما باید عناصر مختلف را در نظر بگیرید.

در ابتدا لباس با شرایط طبیعی مانند گرما، سرما، باران و برف پوشانده شد. بعدها، شرایط آب و هوایی، جغرافیا و طبیعت، باورهای مذهبی و ارزش های فرهنگی نیز در لباس یافت شد. از سوی دیگر، لباس نشان دهنده یک شغل است و از سوی دیگر، وضعیت اقتصادی و جنسیت را نشان می دهد. با پیشرفت در لباس، زیبایی شناسی و یا چیزی که بعدها مد نامیده شد، راه خود را باز کرد. کشورهای مختلف، جوامع بشری، باورهای دینی، وضعیت مدنی و عادت های عادی تفاوت هایی را در لباس ملت های مختلف ایجاد کرده اند. می توان گفت که شرایط آب و هوایی، باورهای مذهبی، تفاوت های فرهنگی، سرگرمی ها، وضعیت اقتصادی و ارزش های اجتماعی بر انتخاب افراد در انتخاب لباس تاثیر می گذارد.

می توان گفت که لباس نشان دهنده موقعیت، جنسیت، ملیت، تمدن، باور و احساسات انسانی است. در این راستا کلاه ها مهم تر از آنهایی بودند که بالاترین آنها بود. به عنوان بخشی از تاریخ تمدن، پوشش نه تنها لباس، بلکه شامل خالکوبی، مو، سبیل، ریش، مدل موی زنانه و به خصوص کلاه، که ویژگی های مهم یک جامعه از جوامع دیگر است.

وقتی روش بین دو جنسیت متفاوت می شود؟ لباس (2) لباس یک راه برای تمایز بین تمایلات و افکار مردم بدون صحبت است. لباس و حجاب های پوشیده شده توسط دین و فرهنگ با تغییر در دین و فرهنگ تغییر می کند. بحث در مورد لباس پیچیده است، چرا مردم لباس می پوشند؟ عناصر که روی پوشش تاثیر می گذارند چیست؟ چه قوانینی در این مورد دخیل هستند و اصول پوشش در ادیان چیست؟ باید بررسی شود
در این مقاله تلاش شده است که تاریخچه مختصر پیشرفت ترک ها از گذشته تا امروز ارائه شود.

ترکیه - پوشاک ترکیه - پوشاک ترک - شیک و پیک

پوشاک ترکیه

پیراستن در میان ترک های باستانی

یک نظرسنجی از حکاکی ها و تعدادی از خرابه ها در میان ترک های باستانی جمع آوری شده است. (3) در میان ترک ها، هر خانواده معمولا پارچه خود را می پوشاند، لباس ها و کفش ها را می پوشاند. از فرهنگ Afansiou (1.700-300 سال قبل از میلاد) و Endronovo (1700-1700 قبل از میلاد)، نیازهای دوخت، از جمله سوزن استخوان و مس کشف شد. در میان ترکان، گروهی از کارهای مرتبط با لباس شامل دوختن (یی چی)، هودو (بوروندی)، کفش (otokuchi) و لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد. (6)

ترک های باستانی به دلیل زندگی عشایری و کار افزایش دام در آسیای میانه معمولا لباس های چرم معمولی را ترجیح می دهند. (3) ترک ها لباس پایه (Den-tone) نامیده اند که شامل لباس زیر است (منفجر) و لباس بیرونی غیرمجاز بود. (6) آنها از لباسهای با نام (چپان، شاپان یا شاریتون)، کت و دامن، دامن، چکمه و جوجه ساخته شده و (BASMAK) به عنوان کفش استفاده می شود. چکمه های ساخته شده از چرم یا احساس، که بلند یا نیم پاها بود. (3) (BASMAK) و (CHAROQ) ساخته شده از چرمی بود که روی آن پوشیده شده بود. بوقلمون (به نام چارلز) به نام Islick وجود دارد.

ترک ها لباس های (Gomelk، Googlok) را به عنوان دامن های بلند و شلوار های چرمی و پارچه به عنوان تنه استفاده می کردند. (6) آسایش شلوار، ویژگی قابل توجهی از قبیله های جنگجو بود. از دوران هان و تشکیل سواره نظام، آنها مجبور بودند لباس های شلوار پوشیدن شلوار های شلوار را بپوشانند. جنس لباس های آنها در سفر و نبرد چرم و در زندگی روزمره پارچه بود. (3)

او یک نوع لباس تا زانو بود. هرج و مرج بدون استثنا در تمام مجسمه های مشتق شده از Gukh ترک (Orkhon) دیده می شود. خروس ها معمولا دارای یک کمربند (باغ Kor-Kadish-Kayish-Bell Garden) یا شال (Kushak-Korsakh) بودند. به عنوان مثال، در کنار بدن یافت شده از یک شاهزاده در تپه باستانی (توکا)، سه سایه سبز، زرد و قرمز، با کمربند وجود دارد.

پوششهای بازپرداخت زنان ترکیه در دامنهای وسیعی که در مچ پا، جکپات (کت بدون آستین کوتاه بدون یقه) و کفش پوشیده شده است، دیده می شود. پوشش زنان و مردان با یکدیگر متفاوت نیستند، تنها زنان لاغر از دامن مردند.

در فصل سرد، کتهای بارانی پوشیده از پالتوهایی با نام Partoes و بارانی با نام Yalma-Jacos Cuvettes and Gloves. برای تمیز کردن بینی، آنها از یک روسری به نام “Ulatou” استفاده کردند و از یک حوله “Sulak” برای خشک کردن دست استفاده کردند. لباس چوپان Kaplak-iptakts نامیده می شود، این لباس ها بدون درز، آستین و ساخته شده از احساس است.

از اکتشافات تپه های باستانی، جواهرات مختلف از جمله گوشواره، گردنبند، دستبند، گردنبند، مروارید، شانه ها و آینه ها به دست می آیند. بخشی از این چیزها مربوط به فرهنگ ترکها نیست، بلکه بخشی از جایزههای نبرد است. زنان ترکیه باستان سرخ کرده گونه ها و پشم پشم بز در موهایشان قرار می دهند. (6)

شباهت بسیار زیادی بین Turks Antilles و Seljuk وجود دارد و مهمترین جنبه تمایز، کلاه هایی است که بین مردان و زنان متمایز است. زنان با استفاده از brunjok (لولا توری که گاهی اوقات برای پوشش صورت استفاده می شود) و یاسمک (نوعی ترسناک) استفاده می شود. (3) لباس امروز به مدت طولانی تمیز بود.

ترک های باستانی در پوست گوسفند، بره، گاو، روباه و خرس ها پوشیده شده اند و گوسفند، بز و شتر را شسته اند. لباس های معمولی افراد متجاوز، یک کت و شلوار بود، زیرا این لباس راحت ترین سواره نظام بود. در حالی که قبایل دیگر از دست و پنجه نرم استفاده می کردند. ترک ها از دکمه برای بستن لباس خود استفاده کردند و بر خلاف چینی ها و مغول ها، کت خود را از سمت چپ باز کردند. در هوای سرد یا گرم، آنها لباس Aprelia را پوشیدند، چکمه های خود و پوشش کلاه Burk (پوشش پوست) بود. (4) کلمه Burk از ریشه (Boromec) می آید، به این معنا که انواع مختلف Burkhas به عنوان مثال (Kutorma Burk)، (Sokarlach Burk) (Kadigli Burk)، بیشتر از کلاه مخروط شکل (Sokarlach Burk) استفاده می شود ، و همچنین از یک کلاه سفید ساخته شده از پشم بز (Kimach Burke). (6)

افراد بالاخره از هود بلند و سرسبزشان شناخته شدند. با توجه به اطلاعات به دست آمده، هاوکس، گک ترک، اوغور، روبی، خزر، اوکتا و بلغاری ها ریش خود را ریش کرد، موهایشان بلند و مرتب بود، و آنها سبیل بودند، و زمانی که آنها از اسب خارج شدند، کلاه خود را گرفتند برای احترام آنها (4) در میان ترکان باستانی، Ugurians پوشیدن پوشش پنهان از خز، زنان خود را هود پر شده، sable خرد یا کلاه پستانداران سفید و کوچک، مانند خرگوش، تزئین پارچه با تزئین گل های معروف. (5)

–پوشاک ترک پوشاک شیک و پیک , پوشاک ترکیه , پوشاک ترکیه شیک و پیک , فروش عمده لباس , خرید عمده لباس , خرید پوشاک , خرید لباس ترکیه , خرید بلوز شلوار زنانه , بلوز شلوار مردانه , عمده فروشی–

برگشت به بالا