ضربه خوردن رونق بازار تجارت الکترونیکی روسیه

ضربه خوردن رونق بازار تجارت الکترونیکی روسیه

از آنجا که لوئیز ویتون و پرادا فروشگاه های اینترنتی روسی را راه اندازی می کنند ، مارک های بین المللی برای درک نیازهای خریداران روسی به صورت آنلاین باید به بازیکنان داخلی توجه کنند.

لوئید ویتون در پایان سه سال آینده سایت بازرگانی الکترونیکی روسی را افتتاح می کند ، لوئیز ویتون از راه اندازی سایت روسی خود در پایان سال گذشته خبر داد و بسیاری از مارک های پرفروش روسیه که به بصورت عمده فروشی فعالیت می کنند ، از جمله گوچی و دیور ، هنوز فروشگاه الکترونیکی محلی خود را اداره نمی کنند.

بازار تجارت الکترونیک نوین روسی ، در پنج سال گذشته ، پس از یک نرخ پذیرش زودگذر آهسته و مبتنی بر اعتماد کم مصرف ، ترجیح در پرداخت پول نقد و عدم تحویل و بازگشت خدمات ، شاهد رشد سریع در 5 سال گذشته بوده است. به گزارش PWC ، هزاره ها در سن پترزبورگ و مسکو محتمل ترین گروه برای خرید آنلاین در روسیه در سال های 2018-19 بودند. اکنون ، Covid-19 رشد تجارت الکترونیکی را با شتاب بیشتری گسترش داده است و باعث افزایش نفوذ در بین مصرف کنندگان قدیمی تردید و خارج از خوشه های لوکس خارج از دو شهر اصلی می شود.

مصرف کنندگان روسی و تفاوت های ظریف در بازار از جمله عدم تمایل به پیش پرداخت کالاها (ترجیح می دهند قبل از توافق برای پرداخت اجناس در دست خود را ببینید) ، حساسیت به قیمت و گزینه های ضعیف تحویل محلی ، مارک های بین المللی را از راه اندازی بازداشته و ترجیح می دهند یک پیشنهاد مرزی داشته باشند. این فرصتی برای سیستم عامل های تجارت الکترونیکی داخلی است ، مانند فروشگاه های مجلل لوکس Tsum و بازیکن بازار میانی ویلبریت ، که تجارت های الکترونیکی پیشرو در زمینه تجارت الکترونیکی را برای به دست آوردن 4.8 میلیارد دلار فروش سالانه لباس آنلاین قبل از مارک های لوکس بین المللی توسعه داده اند.

الکساندر ریبوک ، مدیر گروه Mercury Group ، بزرگترین گروه کالاهای لوکس روسیه و صاحب خرده فروش برجسته Tsum ، می گوید: “بسیاری از مردم هنوز آن را دریافت نمی کنند.” “حتی امروز ، پس از دو ماه از Covid-19 ، مردم غلبه بر ترس و تمایلی به آنلاین شدن ندارند ، زیرا آنها نمی دانند چقدر آسان است. این کار ماست که آنها را نشان دهیم. ” Tsum تجارت الکترونیکی را در سال 2011 راه اندازی کرد ، اما شش سال بعد ، این تنها 10 درصد از کل فروش ها را تشکیل می داد. این میزان تا ابتدای سال 2020 به 30 درصد رسیده است.

ضربه خوردن رونق بازار تجارت الکترونیکی روسیه

طبق اعلام Euromonitor International ، در سال 2019 ، تجارت الکترونیک پوشاک روسی 20 درصد صعود کرد و پیش بینی می شود در سال 2020 25 درصد به 6 میلیارد دلار برسد. از ایالات متحده (13 درصد) ، انگلیس (11 درصد) و چین (13 درصد). این تخمین ها قبل از Covid-19 هستند و سنبله های فروش را در طول همه گیری لحاظ نمی کنید.

 

خدمات شخصی

اطمینان از خریداران آنلاین نامشخص اولین بار در رشد Tsum اساسی بوده است. این کارمندان خدمات اضافی مشتری را در حین قفل استخدام کرده است تا به مشتریان در خرید آنلاین از طریق تلفن از جزئیات پارچه تا مناسب مشاوره دهد. ریبوک می گوید: “بزرگترین چالش این است که مشتری بفهماند خرید اینترنتی چقدر آسان است” ، “اگر شما مشتری آفلاین هستید ، به داشتن ارتباط مستقیم با شخصی که به او اعتماد دارید عادت دارید.”

خرده فروش یک سرویس پیک سریع (همان روز یا روز بعد) ارائه می دهد که به مشتریان این امکان را می دهد تا قبل از پرداخت هزینه ، قطعات را امتحان کنند ، و سپس پیک را فقط برای کالاهایی که بازگشت نمی کنند بپردازند. این تجربه فروشگاه را امتحان می کند در یک اتاق مناسب و بدون پیوندهای مالی تقلید کند و از مصرف کنندگان قدیمی تر که دوست ندارند چیزهایی را با اعتبار خریداری کنند ، تقلید کند.

مارتجین پیترز ، رهبر مشاور روسیه در PWC ، می گوید: “من فکر نمی کنم همه به اندازه کافی در ابتدا فکر کنند که چه چیزی برای بخش مشتری 40 پلاس یا بخش مشتری شکاکانه تر اهمیت دارد”. “اکنون ، این چیزی است که مارک ها می توانند با آن دست و پنجه نرم کنند ، به خصوص با Covid-19.” این مدل پرداخت به سرمایه در گردش زیادی احتیاج دارد و بازده های پر هزینه ای را ایجاد می کند ، اما به بازیکنان لوکس بین المللی لزوماً به Tsum می دهد.

تاتیانا باکالچوک ، بنیانگذار و مدیرعامل ویلفبری ، بزرگترین پلت فرم تجارت الکترونیکی مد در داخل کشور با فروش سالانه 3.5 میلیارد دلار می گوید: “از اواسط دهه 2000 ، هیچ فروشگاه پوشاک آنلاین وجود نداشت و مردم به آنها اعتماد نمی کردند.” “ما مجبور شدیم کلیشه ها را بشکنیم و اعتماد مشتریان را از ابتدا بدست آوریم.” میزان فروش Wildberry 2019 در سال گذشته 94 درصد افزایش داشته است و از ماه آوریل تعداد مشتریان جدید نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است ، با افزایش نفوذ در بین مصرف کنندگان بیش از 55 سال ، و مصرف کنندگان در خارج از شهرهای اصلی در میان Covid-19 .

Wildberry ، که مارک های بین المللی خیابان های بلند مانند Mango و Levi را با مارک های پریمیوم مانند Versace و Moschino در اختیار دارد ، در ابتدا مدل دریافت وجه را دریافت می کند. اما برای جلوگیری از دستیابی به پول و کارت در طول همه گیری ، فقط صدور دستورات پیش پرداخت پرداخت شد.

باکالچوک می گوید: “در ابتدا برای مشتریان ناآشنا به نظر می رسید ، و ما شاهد کاهش فعالیت خرید آنها بودیم.” او می گوید: “اما خیلی سریع ، روند منفی با نرخ رشد مثبت جایگزین شد: در ماه آوریل تعداد قطعات خریداری شده در سال 2019 40 درصد رشد داشته است.”

Peeters می گوید ، مصرف کنندگان Wildberry موجود در بازار میانی به راحتی به سفارشات پیش پرداخت شده با قیمت بلیط پایین منتقل می شوند ، اما برای بخش لوکس ، مدل پرداخت Tsum شاید مناسب تر باشد.

 

— خرید پوشاک از ترکیه, شیک و پیک  , عمده فروشی لباس , خرید پوشاک , فروش عمده  , خرید لباس ترکیه  , بلوز شلوار مردانه – برند براک , خرید بلوز شلوار زنانه -فروشگاه پوشاک – پوشاک ترک عمده فروشی – محصولات براک – خرید پوشاک از ترکیه-برند های معروف ترکیه – برند معروف ترکیه-خرید عمده پوشاک ترک -خرید لباس از ترکیه-پوشاک شیک و پیک – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – لباس بچه گانه – لباس بچه گانه – لباس زنانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک زنانه – سال نو مبارک – سال نو مبارک – نوروز مبارک – نوروز مبارک – خرید تی شرت زنانه – خرید تی شرت زنانه – خرید شلوار مردانه – خرید تی شرت زنانه – شلوار مردانه – شلوار زنانه – تی شرت بچه گانه – ست پدر و پسر – ست پدر و پسر – شلوارک مردانه – شلوارک مردانه – شلوارک مردانه – پوشاک در ترکیه – پوشاک در ترکیه – فروش عمده لباس- فروش عمده لباس

برای بازدید و خرید از محصولات پوشاک شیک و پیک اینجا کلیک کنید.

برگشت به بالا