مد و لباس گوتیک: انواع مختلف این سبک

صنعت مد و لباس(زنانه-مردانه) گوتیک، بسیار موقر و زیبا هستند. استایل گوتیک، هنرمندان و روشنفکران را به سوی خود جذب می ‌کند؛ در واقع، جامعۀ گوتیک را اشخاص خلاق، مانند هنرمندان، رقاصان، موسیقیدان ‌ها، طراحان و بازیگران تشکیل می ‌دهند. چنین طرفدارانی سبب شکوه و زیبایی خاص استایل گوتیک شده ‌اند. صنعت مد و لباس(زنانه-مردانه)گوتیک، طراحی پیچیده ‌ای دارد و معمولاً با لوازم تزیینی آراسته می ‌شوند. مدل موی مناسب برای استایل گوتیک، درست مثل یک اثر هنری است .استایل گوتیک، انواع مختلف دارد، از جمله گوتیک رنسانس، گوتیک ویکتوریایی، سایبر گوتیک و گوتیک خون آشامی و غیره. بیشتر این سبک ها، عناصر اشرافی و هنر را در ذات خود دارند و حال و هوایی مغموم را منعکس می‌ کنند. برخی از این سبک ‌های صنعت مد و لباس(زنانه-مردانه) گوتیک هم یک سری اصول گوتیک را زیر پا گذاشته ‌اند. هر کدام از این سبک ‌های استایل گوتیک، ویژگی‌ های مختص به خودشان را دارند؛ مثلاً استایل گوتیک سنتی، شامل رنگ مشکی، شلوار مشکی چرم و کفش‌ های زمخت مشکی است. استایل سایبرگوتیک، مستلزمِ پوشیدن جلیقه‌ های چرمی یا پارچه ‌ای است. استایل باستانی، شبیه به استایل قرون هجدهم و نوزدهم است. استایل گوتیک وسترن، سبک خاصی از استایل گوتیک است که هم برای زنان و هم برای مردان مناسب است. کلاه لبه پهن، شلوار چرمی کابوی، کت و جلیقۀ چرمی، عناصر اصلی استایل گوتیک وسترن هستند.

صنعت مد و لباس زنانه-مردانه گوتیک
صنعت لباس گوتیک

صنعت مد و لباس(زنانه-مردانه) گوتیک، کمربند و کمرهای باریک لباسش را تحت تاثیر لباس ‌های قرون وسطی طراحی کرده است؛ اما دیگر ترندهای مُد آن زمان، تاثیر چندانی بر استایل گوتیک مدرن نداشته‌ اند. طرفداران عجیب ‌و غریب گوتیک سعی دارند غم و رنجِ بی ‌پایان جهان را به ما نشان دهند؛ اما چه لباس ‌هایی برای استایل گوتیک مردانه مناسب هستند؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.مردم باید دارای عزت و هویت باشند (اندرو گودمن). سبک های لباس جایگزین این کرامت و هویت را در اختیار افراد قرار می دهند. و میلیون ها گیرنده برای این سبک ها وجود دارد. یکی از این سبک های بسیار محبوب سبک مد گوتیک است. این یک سبک کاملاً گویا و تقریباً نمایشی است که پیروان در آرایش ، مدل مو و لباس خود به مضامین تاریک ، مرموز ، گاهی اوقات منسوخ گوتیک می پردازند.اگر شما در مورد فرهنگ گوتیک فقط بخشی از سبک مد آن را می دانید ، این اشتباه نخواهد بود. جنبش گوتیک در انگلستان در قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم به عنوان یک جنبش ادبی جدید (که ضد ترانسنتنتالیست نیز نامیده می شود) محبوب شد. این یک احیا در میان مخاطبان راک گوتیک ، شاخه ای از ژانر پست پانک (ویکی پدیا) بود ، و یک مسیر اصلی برای شکستن جنبش فرهنگی در دهه 1980 است. مد گوتیک به عنوان جایگزینی برای مد شاد و شاد محبوب آن زمان آغاز شد.

صنعت مد و لباس زنانه-مردانه گوتیک
صنعت لباس گوتیک

عقاید صنعت مد و لباس(زنانه-مردانه) گوتیک در شعر و نویسندگی ادگار آلن پو ، آن رایس و اچ پی لاوکرفت ، داستانهای معروف خون آشام و همچنین فیلمهای خارق العاده و ترسناک (به عنوان مثال مصاحبه با خون آشام) و موسیقی توسط گروههای موسیقی هوی متال و خواننده هایی پایه گذاری شده است. مرلین مانسون (من یک ویدئو گوتی هستم).گوت به عنوان یک خرده فرهنگ ، تاریکی و بدبختی را به عنوان مضامین اصلی خود ترجیح می دهد ، ترجیح قصه های کلان درگیر هیولاها و جادوگران ، و جذابیت برای مرگ و داستان های ارواح و نمادهای غیبی. آزادی جنسی و آزادی انتخاب و احساسات ضد مذهبی ایده های ضمنی این خرده فرهنگ محبوب است.

صنعت مد و لباس زنانه-مردانه گوتیک
صنعت لباس گوتیک

بسیاری از کسانی که با فرهنگ و ایده آل های آن روبرو می شوند ، به دلیل ظاهر جوانه زنی و هاله ای تاریک که اطراف گوتی ها را درگیر کرده است ، ترس در ذهن خود دارند. سبک لباس گوتیک نیز این تاریکی را از نظر بصری منعکس می کند. برخی ممکن است آن را عجیب و غریب و حتی انحرافی بنامند. ممکن است جامعه به آنها برچسب طردها یا عوام زده باشد. اما برای پیروان مشتاق ، این فقط جسارت و آزادی بیان است.ممکن است شما برای یک مراسم هالووین یا یک مهمانی لباس به این سبک علاقه داشته باشید یا آن را به عنوان یک اشتیاق مادام العمر دنبال کنید یا فقط می خواهید از رنگ های روشن تغییر دهید و چیزی تیره تر را ترجیح دهید.هرچه که باشد ، قبل از اینکه این سبک را بپذیرید ، باید ویژگی های اصلی آن را بدانید. اما متوجه شوید که بیشتر از سبک مربوط به لباس و لوازم جانبی ، صنعت مد و لباس(زنانه-مردانه) گوتیک همه چیز در مورد نگرش پیروان آن است. یک برخورد بد و یک رفتار متقابل – یک شورشی با دلیل یا بدون دلیل.

برگشت به بالا