مرز مد و سیاست و واکنش برند های مد به اعتراضات امریکا

مرز مد و سیاست و واکنش برند های مد به اعتراضات امریکا

برندها باید به نحوه کار شرکتهای خود بپردازند ، افراد رنگی را تبلیغ کنند ، در آموزش و تحصیلات سرمایه گذاری کنند ، در مورد موضوعات صحبت کنند ، از اجتماعات خود حمایت کنند ، اهدا کنند و از همه مهمتر اقدام کنند. پاسخ مارک های مد به اعتراضات آمریکا که درگیر اعتراضات نژادپرستی آمریکا بوده اند ، از اظهارات عمومی گرفته تا عاطفی و کاملاً واضح مانند رئیس Tapestry و مدیرعامل جید زیتلین که گفته “گنجاندن ما را بهتر می کند” در پست های کم عمق اینستاگرام قرار گرفته اند.

نایک با به اشتراک گذاشتن یک تبلیغ ، “برای یک بار ، این کار را نکن” موضع گرفت ، که رقیب آدیداس سپس با تعجب با پیام “با هم چگونه است که ما به جلو حرکت می کنیم” بازخوانی کرد. طراحان نیز ، از جمله الساندرو میشل و مارک ژاکوبز ، همبستگی خود را برای کمپین Black Lives Matter در حساب های شخصی خود نشان دادند.

امروزه مشتریان ، بویژه نسل دیجیتال جوان ، انتظار دارند که مارک های مد به آشفتگی های سیاسی و اجتماعی پاسخ دهند. فرهنگ سیاه به شدت بر بسیاری از طراحان برجسته تأثیر گذاشته است. برندها باید در مواقع بحران ، با اعتقاد و اعتقاد به درون پاسخ دهند.

کیم جنکینز ، استادیار مطالعات مد در دانشگاه Ryerson در تورنتو و مشاور سابق انحصاری فرهنگی برای گوچی می گوید: پست های رسانه های اجتماعی یکی از ساده ترین راه هایی است که یک برند می تواند پشتیبانی را نشان دهد ، اما آنها باید با درگیری عمیق تر پشتیبانی شوند.

“پستی که اذعان می کند چه اتفاقی می افتد و یک بیان متفکرانه است ، صحبت می کند. با مشتریان موجود ارتباط برقرار می کند. ” علاوه بر تصدیق آنچه اتفاق می افتد ، مارک ها باید برای حمایت از جامعه تعهد کنند. وعده و تعهد شما به عنوان رهبر برای حمایت از جامعه چیست؟ شما همچنین از نظر چگونگی ایجاد تغییر اساسی در سازمان خود به ما قول می دهید؟ این همان چیزی است که مردم به دنبال آن هستند ، و آنها نمی خواهند کلمات کم عمقی را ببینند. ”

مرز مد و سیاست و واکنش برند های مد به اعتراضات امریکا

پاسخ مصرف کنندگان می تواند سریع باشد. لوئیس ویتون و طراح خارج از سفید ویرجیل ابلو به دلیل انتقاد از غارتگران به دلیل آسیب رساندن به فروشگاه ها و حداقل 50 دلار کمک مالی که وی برای کمک به کمک های حقوقی برای معترضان دستگیر شده انجام داد ، واکنش نشان داد. لوئیز ویتون از اظهارنظر خودداری کرد و به پاسخ اینستاگرام خود اشاره کرد ، بازپس گیری فیلمی که توسط Abloh در اولین فصل خود با “تغییر ایجاد کنید” سفارش داد. آزادی از نژاد پرستی به سمت صلح با هم. ”

اقدام به معنای نگاه درونی است. نلارین کورنلیوس ، استاد مطالعات سازمان در دانشگاه کوئین مری ، لندن و عضو مرکز تحقیقات برابری و تنوع ، می گوید: برندها باید تأیید کنند که سازمان های خود چگونه برای تأثیرگذاری بر تغییرات کار می کنند.

او می گوید: “وقتی من به عنوان یک استاد و به عنوان استاد سیاه وارد یک سازمان می شوم ، فکر نمی کنم وظیفه من سازگاری با فرهنگ سازمان باشد زیرا آنها عموماً افراد رنگی را نمی پذیرند.” مشکلات مردم با رنگ بسیار آسان است – آنها مهارت لازم را ندارند ، آنها از شبکه مناسبی برخوردار نیستند. بیشتر اینها ، از نظر تصویر بزرگ ، کاملاً نادرست هستند. ” او می گوید فراتر از اینکه افراد رنگی در سازمان ها داشته باشند ، باید تغییرات ساختاری و فرهنگی ایجاد شود تا به جلو حرکت کنیم.

کرنلیوس پیشنهاد می کند که خانه های مد نه تنها افسران تنوع فرهنگی را تعیین می کند بلکه مربی معکوس و تبلیغات مالی را برای افراد رنگی به عهده می گیرد و مربیگری خارجی را به همراه می آورد. او می گوید ، این امر باید فراتر از خانه های مد ، تا کالج ها و کارآموزی نیز گسترش یابد.

نایک ، پرادا ، میسی ، بربری و شانل در دو سال گذشته همه مزایای تنوع را تعیین کرده اند. به گفته جنکینز ، در حالی که حرکت های آشکار عمومی ، اغلب به دنبال کمپین های ناشنوا و اشتباهات فرهنگی مانند پرادا باعث می شود کلیشه های سیاه پوست در چهره های میمون و ژاکت balaclava سیاه گوچی ، سرمایه گذاری بیشتر در آموزش و پرورش است.

وی افزود: “آموزش و پرورش می تواند مارک مد را از خطای مرتبط با جهل نجات دهد. اما همیشه یک سرمایه گذاری بلند مدت وجود ندارد. ” آنها خیلی سریع دستان خود را گرد و غبار می کنند. نکته هوشمندانه که باید انجام شود – و همیشه بهترین کار برای نتیجه نهایی نیست – این است که مربیان به کار همگام با افسران تنوع در درک روانشناسی نژاد و تعصب ناخودآگاه بپردازند. ”

لانایا ایروین ، رئیس مرکز نوآوری در استعدادها ، که با مارکهای مختلف در زمینه تنوع مشورت می کند ، می گوید رهبران نیز باید بر اساس نابرابری نژاد مسابقه مشهور و آواز باشند.

ایروین می گوید: “شرکتها باید بتوانند بر اضطراب و فلج فرهنگی غلبه کنند که مانع از آن می شود که در مورد مسابقه و چگونگی بازی در محیط واقعی تجارت خود بحث کنند.” حمایت مالی مجازی ، که در آن رهبران ارشد به طور جدی در حمایت از متخصصان رنگ ، افزایش دید و مشخصات آنها طرفداری می کنند ، می تواند “تأثیر شگرفی در مشاغل زنان و متخصصان رنگ داشته باشد”.

 

— خرید پوشاک از ترکیه, شیک و پیک  , عمده فروشی لباس , خرید پوشاک , فروش عمده  , خرید لباس ترکیه  , بلوز شلوار مردانه – برند براک , خرید بلوز شلوار زنانه -فروشگاه پوشاک – پوشاک ترک عمده فروشی – محصولات براک – خرید پوشاک از ترکیه-برند های معروف ترکیه – برند معروف ترکیه-خرید عمده پوشاک ترک -خرید لباس از ترکیه-پوشاک شیک و پیک – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – لباس بچه گانه – لباس بچه گانه – لباس زنانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک زنانه – سال نو مبارک – سال نو مبارک – نوروز مبارک – نوروز مبارک – خرید تی شرت زنانه – خرید تی شرت زنانه – خرید شلوار مردانه – خرید تی شرت زنانه – شلوار مردانه – شلوار زنانه – تی شرت بچه گانه – ست پدر و پسر – ست پدر و پسر – شلوارک مردانه – شلوارک مردانه – شلوارک مردانه – پوشاک در ترکیه – پوشاک در ترکیه – فروش عمده لباس- فروش عمده لباس

برای بازدید و خرید از محصولات پوشاک شیک و پیک اینجا کلیک کنید.

برگشت به بالا