ناپایداری خرده فروشی باعث تغییر استراتژی برای بعضی مارک ها می شود

پوشاک ترکیه - خرید انلاین پوشاک - پوشاک شیک و پیک - خرید عمده لباس - خرید لباس ترک - خرید پوشاک ترکیه - بحران کرونا

متکی زیاد به فروشندگان عمده فروش… 

بعضی برند ها با وجود تمرکز مستقیم بر فروش مدل کار خود را زیر سوال می برند. مارا هافمن برند مشهور خود را بر اساس مدل عمده فروشی ساخته است. تا کنون و مدتها فروش بهترین لباس در فروشگاه های خرده فروشی بهترین راه برای دستیابی به مصرف کنندگان بود. طراحان متمرکز به پایداری مانند هافمن ، با روابط عمده فروشی می توانند حمایت واقعی از برند و ارزشهایی را که در عملکرد خود دارد ارائه دهند. او می گوید ، اگر چیزی خراب نباشد ، روابط به نفع خرده فروش پیش می رود ، نه با نام تجاری. و در حالی که با همه گیر کرونا همه چیز از بین رفته است ، رابطه بین مارک های عمده فروشی و پایدار سالهاست که رو به زوال است.

هافمن می گوید: “یک نام تجاری با روش کار من ، که به اندازه قابل توجهی کوچکتر از یک خرده فروش بزرگ است ، تمام ریسک را در پیش می گیرد و تمام بار مالی را تحمل می کند ، تا بتواند مقداری پول را در این مسیر بدست آورد.”

از نظر او ، این بیماری همه گیر در مورد کمبود قدرت او ، حتی به عنوان یک مارک خوب تأسیس شده ، و سایر افراد در اندازه او ، وقتی صحبت از توافق با خرده فروشان است ، به اغراق تبدیل کرده است. در حالی که هیچ تخمین موثری در مورد میزان عوارض ابتلا به بیماری همه گیر کرونا در مارک های کوچک این صنعت در دست نیست ، برخی از آنها آمار قابل توجهی را تجربه می کنند.

نام تجاری کفش Nisolo ، که صاحب کارخانه ای در Trujillo ، پرو است ، 40 درصد رشد فروش خود در سال را قبل از سقوط از صخره (بحران کرونا) پیش بینی کرده بود. کانال عمده فروشی این برند در حال حاضر 40 درصد از حالت عادی خود پایین تر است. Bloomingdale به تنهایی کل سفارش خود را برای بهار بیش از 500 واحد در پی یک آزمایش موفقیت آمیز با نام تجاری در پاییز لغو کرد.

پوشاک ترکیه - خرید انلاین پوشاک - پوشاک شیک و پیک - خرید عمده لباس - خرید لباس ترک - خرید پوشاک ترکیه - بحران کرونا

لغو سفارشات حادترین علامتی است که این بیماری همه گیر در معرض نقش فرعی قرار می دهد که مارک های کوچک خود را با شرکای خرده فروشی خود پیدا می کنند ، اما تعدادی از چالش ها وجود دارد که این مارک ها به طور فزاینده ای غیرقابل تحقق می یابند. برخی از آنها خواسته اند که خرده فروشان دستورالعمل های موجود را دریافت کنند ، اما مبلغی را برای آنها پرداخت نکرده اند ، برخی دیگر می گویند که خرده فروشان در صورت تحویل به موقع محصولات ، عوارض خود را تعویض می کنند – حتی اگر دلیل این امر باشد که کارخانه ها تحت دستورات دوردست اجتماعی بسته می شوند. هنوز برخی دیگر می گویند که خرده فروشان به آنها فشار می آورند تا بیشتر از آنچه می خواهند جمع کنند و یا قادر به پایداری هستند ، مجموعه بیشتری تولید کنند.

 

خم شدن نسبت به درخواستها

هافمن خود را ملزم به ارائه تخفیف به شرکای خرده فروشی کرد تا بتوانند کالاهایی را که سفارش داده اند از آن خود کنند. او در بسیاری موارد می گوید ، خرده فروش نیش نمی زند. در غیر این صورت ، او به دلیل کاهش چشمگیر در فروش مستقیم مصرف کننده ، با فسخهای آشکار روبرو شد. این برند تصمیم گرفته است تولید پاییز را که بخش قابل توجهی از فروش را برای سال به ارمغان می آورد ، متوقف کند و بر انتقال مقدار “قریب به اتفاق” موجودی فعلی که اکنون باقی مانده است ، تمرکز کند.

وی می گوید: “برای یک مارک تجاری در مقیاس ما ، هیچ عواقبی برای خرده فروش برای لغو سفارش حتی پس از تولید سفارش برای آنها وجود ندارد.” “من شغل دیگری را نمی دانم که در آن سفارش صدها هزار دلار سفارش دهید ، تمام آن چیزهایی را تولید و تحویل بگیرید و تا یک یا دو ماه دیگر پرداخت نمی کنید.”

برای معدود مارک هایی که شاهد افزایش تقاضا هستند – عمدتا در رده لباس های اتاق راحتی ، که رو به افزایش است – فشار خرده فروشان روی آن افزوده است. نام تجاری پایدار ورزش تفریحی پورت دو براس پس از سالها تلاش برای خرده‌فروشان شکسته بود. مالک و بنیانگذار Clarissa Egaña مجموعه خود را در پاریس نشان داد ، پس از آن او فکر می کند خرده فروشان منتظر بودند ببینند که چگونه همه گیر تازه ظهور “قبل از لغو یا عجله” بازی کرده است.

عدم تعادل برق باعث می شود این مارک ها تعهدات خود را نسبت به کارگران خود حفظ کنند. سفارشات لغو شده از خرده فروشان می تواند آنها را مجبور به توسل به اخراج کند و سفارشات عجولانه می توانند شرایط کاری مشکل ساز ایجاد کنند. Egaña می گوید خریداران اکنون هر چند روز یکبار به روزرسانی وضعیت را درخواست می کنند. او از مجموعه بهار خود ساق و وسایل دیگری دارد که می توانست بلافاصله آنها را بفرستد ، اما در عوض آنها می خواستند که چوب لباسی و سایر وسایل پاییزی عجله کنند. این عجله در اوقات عادی سخت خواهد بود ، اما ظرفیت تولید وی محدود است در حالی که سعی می کند شرایط کار ایمنی را در طول همه گیری تضمین کند. او عصبی است که اگر نتواند این خواسته های خرده فروشان را برآورده کند ، در آینده بر روابط وی با آنها تأثیر خواهد گذاشت. Egaña بین برش خرده فروشی ها و هزینه های او برای فروش با آنها ، مانند حمل و نقل و گمرکی ، شرکای خرده فروشی را بیشتر به عنوان یک فرصت بازاریابی از یک کانال فروش سودآور مشاهده می کند ، اما هنوز هم ارزشمند هستند.

 

— خرید پوشاک از ترکیه, شیک و پیک  , عمده فروشی لباس , خرید پوشاک , فروش عمده  , خرید لباس ترکیه  , بلوز شلوار مردانه – برند براک , خرید بلوز شلوار زنانه -فروشگاه پوشاک – پوشاک ترک عمده فروشی – محصولات براک – خرید پوشاک از ترکیه-برند های معروف ترکیه – برند معروف ترکیه-خرید عمده پوشاک ترک -خرید لباس از ترکیه-پوشاک شیک و پیک – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – لباس بچه گانه – لباس بچه گانه – لباس زنانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک زنانه – سال نو مبارک – سال نو مبارک – نوروز مبارک – نوروز مبارک – خرید تی شرت زنانه – خرید تی شرت زنانه

برای بازدید و خرید از محصولات پوشاک شیک و پیک اینجا کلیک کنید.

برگشت به بالا