نکاتی در مورد کت و شلوار مردانه

انواع مختلف کت و شلوار و پوشاک مردانه

1- کت های یک دکمه ای:کت و شلوار و پوشاک مردانه یک دکمه مدل های زیاد رایجی نیستند و کمتر کسی از این مدل ها را می پوشد اما هر گاه خواستند چره ی متفاوتی از خود نشان دهید می توانید از این نوع کت ها استفاده کنید

2- کت های دو دکمه ای: این نوع مدل کت ها ظاهری انتیک تر و کلاسیک دارند و معمولا بیشتر آقایان می توانند از این نوع کت ها استفاده کنند اما برای پوشیدن این نوع کت هاد حتما باید همزمان دو دکمه ان بسته نشود. تا ظاهری مناسب تر برای برخورد های اولیه داشته باشید.

3- کت های سه دکمه ای: کت های سه دکمه از مدل های بسیار رایجی می باشد که در این اوخر طرفداران زیادی پیدا کرده و از محبوبیت و معروفیت مناسبی برخوردار شده است برای پوشیدن این نوع کت ها هم باید یکسری نکات ریز را رعایت کرد کرد و ان هم مثل کت های دو دکمه ای باید در هنگام بست حتما دو دکمه بسته شوند و یک دکمه باز نگه داشته شود تا ظاهر مناسبی را داشته باشید.

4- کت های چهار دکمه ای و  بیشتر: این نوع کت و شلوار هام مانند مدل های سه دکمه ای از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و اغلب مورد توجه مردان قرار دارند.

 

کت و شلوار و پوشاک مردانه
نکاتی در مورد کت و شلوار مردانه

جنس پارچه کت و شلوار مردانه

پنبه ای:  کت و شلوار و پوشاک مردانه از جنس نخ پنبه بسیار خنک و تا حدی سبک هستند به دلیل بافت نخ پنبه این نوع کت و شلوار بسیار مناسب مناطق آب و هوایی گرم و استوایی می باشند به طوری که مردان ای مناطق با پوشیدن این نوع کت و شلوار ها اصلا احساس گرما و ناراحتی نمی کنند

پشمی: کت و شلوار های ردانه از جنس نخ پشم از دیر باز تا کنون به دلیل بافت مستحکم نخ پشم به مقاومی و کیفیت بالا شهره عام و خاص بوده اند همچنین این نوع کت و شلوار های را می توان در مناطق آب و هوایی مختلف به کار برد

مخلوط : کت و شلوار هایی که از ترکیب نخ های مختلف از جمله ریون- پلی  استر و.. ساخته می شوند معمولا نسبت به کت و شلوار هایی که از جنس پنبه یا پشم ساخته می شوند ارزانتر و مقرون به صرفه تر می باشند اما دوام و استحکام آنان نسبت به دو مدل قبلی کم تر می باشد در بین این سه نوع کت و شلوار مدل هایی که از جنس نخ پنبه ساخته می شوند فروش بیشتری دارند.

کت و شلوار و پوشاک مردانه
نکاتی در مورد کت و شلوار مردانه

انواع مختلف کمر های کت و شلوار

مدل کمر تنگ: این نوع مدل ها از نامشان پیداست دارای کمر های تنگ می باشند به طوریکه  در قسمت کمر به کامل جذب می شوند این نوع مدل ها بیشتر مناسب افراد لاغر تر و کسانی که بدنی فیت دارند می باشد.

مدل کمر گشاد: این نوع مدل ها بیشتر مناشب افرادی می باشد که بلاتنه و کمری چاق تر یا درشت دارند تا که در آن احساس راحتی کنند.

کت و شلوار و پوشاک مردانه
نکاتی در مورد کت و شلوار مردانه

شلوار

 شلوار پوشاکی است که ممکن است از آسیای میانه منشا گرفته باشد و از کمر تا مچ پا پوشیده شود و هر دو پا را جداگانه بپوشاند در خارج از آمریکای شمالی ، کلمه شلوار به طور کلی به معنای لباس زیر است و نه شلوار. شلوارک مشابه شلوار است اما با پاهایی که بسته به سبک لباس فقط به اطراف ناحیه زانو پایین می آیند. برای تمایز آنها از شلوارک ، ممکن است در برخی از زمینه ها مانند لباس فرم ، شلوار “شلوار بلند” نامیده شود ، جایی که شلوار کوتاه را می توان “شلوار کوتاه” ، به ویژه در انگلستان نامید.قدیمی ترین شلوار شناخته شده در گورستان یانگهای در تورپان ، سین کیانگ ، غرب چین یافت شد و مربوط به دوره بین قرن 10 و 13 قبل از میلاد بود. این شلوار از پشم ساخته شده بود ، پاهایی صاف و فاق بلند داشت و احتمالاً برای اسب سواری ساخته شده بود.در بیشتر اروپا ، شلوار از زمان های بسیار قدیم و در تمام دوران قرون وسطی پوشیده می شد و به رایج ترین شکل لباس پایین تنه برای مردان بالغ در جهان مدرن تبدیل می شد. در اوایل اروپای مدرن برخی از مردان در طبقات بالاتر جامعه به جای شلوار از بند استفاده می کردند. شلوارهای متمایز رسمی به طور سنتی با لباس های رسمی و نیمه رسمی روز پوشیده می شوند. از اواسط قرن بیستم ، زنان نیز به طور فزاینده ای شلوار می پوشند.

نکاتی در مورد کت و شلوار مردانه

 انواع مختلف سبک های دمپای شلوار

1- شلوار های دارای چین: این نوع مدل شلوار که دارای چین در قسمت جلوئی پا و کفش می باشد از ظاهری زیبا و اراسته برخوردار است و اغلب طرفداران زیادی دارد و آقایان به پوشیدن این نوع شلوارها تمایل بیشتری دارند.

2- شلوار های دارای نیم چن خورده: این نوع مدل از ظاهری معمولی برخوردار است اما این نوع مدل همرا با مدل کاملا چین خورده که تمام پا را می پوشانند مناسب مراسمات و جلسات رسمی می باشند.

3- شلوار های فاقد چین: اینگونه مدل شلوار ها از قد کوتاهتری نسبت به دو مدل قبلی برخوردار هستند به طوریکه قسمتی از پاها را نشان می دهند این نوع مدل شلوارها مناسب مراسمات غیر رسمی و دوستانه می باشند.

برگشت به بالا