هفته جنجال مد استانبول در میان جنجال ها آغاز شد

Polyester٬ U.S POLO ASSN٬ Viskoz٬ الیاف٬ الیاف پوشاک ترک٬ الیاف ریون٬ الیاف ویسکوز٬ بازرگانی شیک و پیک٬ براک٬ برند براک٬ برند پوشاک ترکیه٬ برند های لوکس در ترکیه٬ بلوز شلوار٬ پارچه پوشاک ترکیه٬ پارچه ریون٬ پارچه ویسکوز٬ پخش کننده پوشاک٬ پلی استر٬ پوشاک٬ پوشاک ترک٬ پوشاک ترکیه٬ پوشاک شیک و پیک٬ پوشاک ملی ترکیه٬ تی شرت شلوار٬ جنس و خاصیت الیاف٬ خرید پوشاک ترکیه٬ خرید عمده٬ خرید لباس٬ در مورد برند براک٬ زنانه٬ سازمان امور دینی ترکیه٬ شرکت های پوشاک ترکیه در لندن٬ شیک و پیک٬ علی ارباش٬ عمده پوشاک ترکیه٬ عمده فروشی٬ عید فطر٬ فروش عمده٬ لباس ترک٬ لباس ترکیه٬ لباس سنتی ترک٬ مدل فشن پوشاک ترکیه٬ مردانه٬ ویسکوز٬ یو اس پولو

–پوشاک ترک عمده فروشی  , شیک و پیک , فروش عمده  , عمده فروشی لباس , خرید پوشاک , خرید لباس ترکیه , خرید بلوز شلوار زنانه , بلوز شلوار مردانه – برند براک -فروشگاه پوشاک – محصولات براک —

برای بازدید و خرید از محصولات شیک و پیک اینجا کلیک کنید.

با وجود رنگ های بهاری ، پارچه های نسیم ، گردنبندهای بلند و خط های بلند ، هفته بین المللی مد معتبر 13 مه در استانبول افتتاح شد ، زیرا ترکیه به دنبال این بود که به عنوان یک کانون خلاق برای لباس های محافظه کار در سراسر جهان دیده شود.

هفتاد طراح در این رویداد دو روزه که به میزبانی مودانیسا ، خرده فروش آنلاین مد مسلمانان برگزار می شد ، در ایستگاه راه آهن تاریخی حیدرپاشا که برای این مناسبت پر از نورافکن بود ، شرکت کردند.

کریم تور ، مدیر عامل مودانیسا گفت: “[ما می خواهیم] جریان اصلی را از مد کم ایجاد کنیم و جوامع اسلامی را برای تولید [لباس] برای زنان مسلمان انرژی بگیریم.” “آنها می خواهند قوانین خود را داشته باشند اما می خواهند شیک تر به نظر برسند.”

مد متوسط نمایانگر یک بازار رو به رشد در جهان است و ترکیه ، با سنت های مسلمانان و رونق صنعت نساجی ، به صورت خلاقانه و تجاری به صورت منحصر به فرد در اختیار پول نقد قرار می گیرد. براساس آخرین گزارش اقتصاد جهانی اسلامی ، پیش بینی می شود که هزینه های جهانی پوشاک مسلمانان تا سال 2020 به 327 میلیارد دلار برسد.

طراحان می گویند این یک صنعت جوانمرد است که در آن ترکیه به عنوان یک پل طبیعی بین بازارهای اروپا و آسیا عمل می کند.

هزیزول عبد عزیز ، طراح مالزی ، از Aidijuma می گوید: “در مد ، ما خط اصلی مد و خط مد متوسط را داریم.” “خط مد متوسط بسیار جدید است.”

مدلهای مختلف از سبکهای خاکی و لباسهای گلدار گرفته گرفته تا لباسهای با شکوه در پالتهای گلابی درخشان و رنگهای آبی تیره رژه می روند – همه اینها با برشهای پنهان کننده شکل مرتبط هستند. به نظر می رسد با استفاده از توربانهای تند و تیز ، روسری های تزئینی و شیرینی های اولیه برای رونمایی شد.

نمایش های مد در میان بحث و بررسی دوباره درباره نقش سکولاریسم در ترکیه ، یک کشور عمدتاً مسلمان در جایی که قانون اساسی اصول سکولار را در خود جای داده است ، آمده است.

اسماعیل Kahraman ، رئیس پارلمان ماه گذشته با بیان اینکه کشور باید قانون اساسی را بر پایه دین ایجاد کند ، جنجال برانگیخت.

چرا ما به عنوان یک کشور مسلمان باید در شرایطی قرار گیریم که از دین عقب نشینی کنیم؟ ما یک کشور مسلمان هستیم. بنابراین ، ما باید یک قانون اساسی دینی داشته باشیم. ”

با این وجود ، رئیس جمهور رجب طیب اردوغان ، پیشنهاد کهرمان را رد کرد و گفت “نیازی به تأکید ویژه بر اسلام” نیست ، زیرا سخنان رئیس مجلس منجر به اعتراض احزاب مخالف و اقشار جامعه شد.

آکادمی مری لو اونیل می گوید افزایش رو به رشد زنان محافظه کار مذهبی در اماکن عمومی باعث ترس در زنان سکولار ترکیه شده است که این امر به محدودیت هایی در مورد لباس و رفتار آنها تبدیل می شود.

اونیل ، مدیر مرکز تحقیقات جنسیت و مطالعات زنان در دانشگاه Kadir Has در استانبول گفت: “در جامعه ای که می گوید فضای عمومی خنثی است ، از نظر مذهبی بی طرف است ، اکنون شما یک هفته محافظه کار مد دارید.” “[این] یک پیشرفت بصری خیره کننده برای بسیاری از افراد است و مطمئناً بسیاری از افراد را آزار می دهد.”

وی گفت ، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که تعداد فزاینده ای از زنان ترکیه به عنوان “محافظه کار” شناخته می شوند و زنان محجبه بخشی از نیروی کار ترکیه هستند که در دانشگاه ها و نهادهای دولتی ظاهر می شوند. بسیاری از زنان جوان نیز این فرصت را داشته اند که به خارج از کشور سفر کنند یا به تحصیل بپردازند و بیش از یک زبان صحبت کنند – فرصت هایی که به قدرت اقتصادی بیشتری تبدیل می شوند.

اولیون گفت: “آنها همه چیزهای یکسانی را می خواهند ، فقط بسته بندی شده با روشی کمی متفاوت.”

در همین حال ، گروهی از معترضان انجمن آزاد اندیشه و حقوق آموزش و پرورش (ازگور-در) در مقابل ایستگاه قطار حیدرپاشا جمع شده و شعارهایی علیه این رویداد سر دادند.

“Emine Nur Çakır” سخنگوی این گروه ، به خبرنگاران گفت: “شایان ذکر است که مرجع روسری ، که توسط برخی افراد به عنوان کالای ساده یا تبلیغات خوب مشاهده می شود ، در واقع عفت و هویت است.”

وی گفت: “روسری که نمادی از موضع ، سبک زندگی ، هویت اسلامی است ، به اسم مد قربانی می شود – محصول سرمایه داری ، نظامی معادل jahiliyyah [عصر قبل از اسلام جهل].”

بیان روسری یکی از موضوعاتی بود که بیشتر در آن احساس “تخریب اجتماعی” می کرد ، این گروه تبلیغات هفته مد را با پلاکارد پوشانده و به زبان عربی “خدا بزرگ است” سر دادند.

 

–پوشاک ترک عمده فروشی  , شیک و پیک , فروش عمده  , عمده فروشی لباس , خرید پوشاک , خرید لباس ترکیه , خرید بلوز شلوار زنانه , بلوز شلوار مردانه – برند براک -فروشگاه پوشاک – محصولات براک —

برای بازدید و خرید از محصولات شیک و پیک اینجا کلیک کنید.

برگشت به بالا