پایداری در مد متکی به پذیرش تنوع است

پایداری در مد متکی به پذیرش تنوع است

طرفداران مد تأکید می کنند که این دو به طور غیرقابل پیوندی با هم ارتباط دارند ، اما هنوز بسیاری از مارکها از ارزشهای پایدار حمایت می کنند.

عدم غلبه بر نژادپرستی سیستمی داخلی در صنعت مد ، فرصت های شغلی برای کارمندان سیاه پوست را محدود کرده و مشتریان را بیگانه می کند. همچنین تلاش های برندها برای کاهش تأثیرات بر محیط زیست را کوتاه می کند. آجا باربر ، مشاور و مدافع پایداری مد می گوید: “همه این مسائل با هم مرتبط هستند یه طوری که اگر انسان هایی که شما در عمل و تولیدی خودتون به کار می گیرید ، آب آشامیدنی تمیز نداشته باشند ، در نتیجه اهمیتی ندارد که در تولیدی خود از آب کمتری استفاده کنید.”

کشورهایی که بیشتر لباس در آنها تولید می شود – و همچنین جایی که بسیاری از آن در پایان عمر به پایان می رسد – جزء آسیب پذیرترین مناطق جهان در برابر تغییرات آب و هوا هستند و بسیاری از آنها با منابع آب آلوده یا ناکافی و سایر بیماری های زیست محیطی دست و پنجه نرم می کنند. از زمان شروع همه گیری کرونا ، تعدادی از مارک های تجاری که می گویند در کنار جامعه سیاه ایستاده اند ، تأمین کنندگان در بنگلادش و کامبوج میلیون ها دلار بدهی گذاشته اند و قادر به پرداخت حقوق کارگران خود نیستند ، که اکثراً زنان رنگی هستند. در کشورهای ثروتمندتر ، جوامع رنگی که تمایل به زندگی در آلوده ترین مناطق دارند – از جمله هزاران کارگر پوشاک که در لس آنجلس لباس می پوشند.

شرکت Barber که که در کمپین مبارزات Black Lives Matter شرکت کرده است می گوید : “اگر در زنجیره تأمین خود مشکل دارید ، اگر نمی توانید اطمینان حاصل کنید که به خوبی با کارگران رفتار می شود ، پس چه جور زندگی اهمیت دارد؟” . تحقیقات نشان داده است که شرکتهایی که دارای رهبری متنوع تری هستند علاوه بر بازده مالی قوی تر ، گزارش های مربوط به سازگاری با محیط زیست را نیز دارند. مطالعات از دانشگاه ایالتی یوتا نشان می دهد ، داشتن افراد رنگی روی تابلوها باعث می شود تا شرکت ها رقابتی تر و بهتر اداره شوند. مدافعان می گویند که این روند در حال تغییر صنعت مد است ، حتی مشاغل متمرکز و پایدار که اکثراً سفید پوست هستند.

کریستی گلس ، مدیر موقت مرکز مطالعات و تحقیقات جنسیتی متقاطع دانشگاه ایالتی یوتا ، که دهها مطالعه در مورد تأثیرات رهبری شرکت ها انجام داده است ، می گوید: “فقدان تنوع نژادی و تنوع جنسیتی در واقع به سازمانها به روشهای خاص و قابل اندازه گیری آسیب می زند.” تنوع در عملکرد سازمانی. “برای داشتن افراد رنگی در هیئت مدیره و سراسر رهبری ، مزایای فوق العاده ای گسترده و عمیق وجود دارد” ، از جمله نوآوری بهتر و گزارش های زیست محیطی.

پایداری در مد متکی به پذیرش تنوع است

رنگ در رهبری یا استخدام افسر تنوع و گنجاندن و فکر کردن کار آنها انجام می شود.
“هنگامی که آنها به این نقش های بسیار مشهور منصوب شده اند ، و تنها آنها هستند ، آنها بررسی دقیق ، بیش از حد ، فشارهای عملکردی بسیار شدید و فشار شک را تجربه می کنند. غالباً آنها از حمایت تیم رهبری برخوردار نیستند. گلاس می گوید: او می گوید ، این نیاز به یک تغییر فرهنگی عمیق و ریشه دار دارد که در شرکت ادغام شده است.

راشل فالر ، بنیانگذار نام تجاری زباله های صفر Tonlé ، می گوید داشتن یک تیم متنوع (او تنها فرد سفیدپوست این شرکت است) برای کارشان در زمینه پایداری مهم است. او می گوید: “تیم اصلی رهبری ما در کامبوج مستقر است و تیم ما خیلی بیشتر با تأثیر تغییرات آب و هوا و آلودگی ارتباط مستقیم دارد.” “در حالی که من اغلب کسی هستم که در رسانه های اجتماعی می نویسم ، این نظرات توسط افرادی در تونل شکل می گیرد که تجربه دست اول بیشتری با موضوعاتی دارند که می خواهیم آنها را حل کنیم.” هفته گذشته فالر از داشتن Rae Price ، طراح فنی Tonlé قدردانی کرد و او را به سمت حمایت از مشاغل متعلق به سیاه پوستان و ارتقاء آموزش دهندگان سیاه راهنمایی کرد.

همه مارکها به این روش پاسخ ندادند. قیمت و سایر تأثیرگذاران مد سیاه متوجه شدند. “به عنوان یک زن سیاه پوست ، بسیار ناامید کننده بوده است که ببینیم مارک ها تصمیم می گیرند که اکنون زمان مناسبی برای صدایی در این گفتگو در مورد بی عدالتی های نژادی است.” “آنها به دلیل سکوت و در برخی موارد ، به طور مستقیم و منظم صداهای سیاه را سرکوب کرده و چهره های سیاه را نادیده گرفته اند.”

Tapestry ، که صاحب مربی و کیت اسپاد است – و یکی از تنها گروه های اصلی مد است که توسط یک سیاه پوست به نام Jide Zeitlin هدایت می شود – در هفته گذشته دورتر از بیشتر رفته و متعهد به تشکیل عدالت اجتماعی ، نمایندگان حقوقی و شرکتی است. تدوین برنامه بلند مدت برای مقابله با نابرابری سیستمی. سال گذشته ، اهداف مسئولیت شرکت را برای سال 2025 ، از جمله ایجاد تنوع در تیم های رهبری برند ، تعیین کرد. این هدف برای رهبری است تا بهتر بتواند آرایش کامل کارکنان خود را منعکس کند ، که 44 درصد از نظر قومی متنوع بودند در حالی که تیم رهبری 21 درصد ایستاد. تعداد کمی از مارک های لوکس دیگر در مورد اهداف و آرایش متنوع خود چنان تبلیغ کرده اند.

طرفداران مد پایدار سیاه فقط تعداد معدود مارک هایی را انتخاب می کنند که به درستی این کار را انجام دهند: یعنی Tonlé، Proclaim و Matter Prints. لی توماس ، که برای ادغام زیست محیطی متقاطع و عدالت اجتماعی در بیانیه ها و استراتژی های مأموریت خود با مشاغل همکاری می کند ، همچنین دو نام تجاری لباس فعال را با نام Girlfriend Collective و Outdoor Voices نامگذاری می کند. او می گوید ، برای اینکه دیگران آن را پذیرفته باشند ، پایداری به عنوان یک مفهوم باید فراگیرتر باشد.

 

— خرید پوشاک از ترکیه, شیک و پیک  , عمده فروشی لباس , خرید پوشاک , فروش عمده  , خرید لباس ترکیه  , بلوز شلوار مردانه – برند براک , خرید بلوز شلوار زنانه -فروشگاه پوشاک – پوشاک ترک عمده فروشی – محصولات براک – خرید پوشاک از ترکیه-برند های معروف ترکیه – برند معروف ترکیه-خرید عمده پوشاک ترک -خرید لباس از ترکیه-پوشاک شیک و پیک – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – لباس بچه گانه – لباس بچه گانه – لباس زنانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک زنانه – سال نو مبارک – سال نو مبارک – نوروز مبارک – نوروز مبارک – خرید تی شرت زنانه – خرید تی شرت زنانه – خرید شلوار مردانه – خرید تی شرت زنانه – شلوار مردانه – شلوار زنانه – تی شرت بچه گانه – ست پدر و پسر – ست پدر و پسر – شلوارک مردانه – شلوارک مردانه – شلوارک مردانه – پوشاک در ترکیه – پوشاک در ترکیه – فروش عمده لباس- فروش عمده لباس خرید لباس دخترانه خرید لباس دخترانه خرید لباس دخترانه خرید لباس دخترانه خرید لباس دخترانه خرید لباس پسرانه خرید لباس پسرانه خرید لباس پسرانه خرید لباس پسرانه

برای بازدید و خرید از محصولات پوشاک شیک و پیک اینجا کلیک کنید.

برگشت به بالا