گوگل با WWF مواد اولیه پایدار را ردیابی می کند

گوگل با WWF مواد اولیه پایدار را ردیابی می کند

Google با WWF در بستر همکاری روی یک پلاتفرمی کار می کنند که مارک های مد می توانند از آن برای تجزیه و تحلیل منابع اولیه خود استفاده کنند.

با همکاری جدید Google و WWF سوئد ، کمک به منابع اولیه و پیگیری پایداری آنها آسانتر می شود. این مشارکت بیش از 20 ماده اولیه معمولی از جمله مصنوعی و محصولات طبیعی را از طریق داشبوردی که بطور ویژه برای کمک به مارک های مد ساخته شده است ، تجزیه و تحلیل می کند. این دو سازمان درمورد موقعیت هایی مانند کمبود آب و آلودگی هوا ، موقعیت مکانی و منابع لازم را به دست می آورند و تأثیراتی مانند انتشار گازهای گلخانه ای را تخمین می زنند و بر روی پروژه پیگیری قبلی پنبه و ویسکوز بنا می شوند.

مد برای حل مشکل پایداری خود رقابت می کند: بانک جهانی تخمین می زند که صنعت مد تا 20 درصد فاضلاب و حداکثر 8 درصد تولید گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهد. بخش عمده ای از ردپای کربن مد از مواد اولیه آن ناشی می شود ، اگرچه تعداد کمی از آن ردیابی نمی شود.

هدف این است که توانایی های یادگیری دستگاه Google را با دانش WWF در مورد اثرات زیست محیطی در طول عمر محصول (از کار با Ikea) ترکیب کنیم ، تا برندها به تصمیم گیری های بهتری در مورد مواد اولیه و تهیه کنندگان کمک کنند. گوگل از نام بردن شرکای برند خودداری کرد ، گرچه با استلا مک کارتی در test pilot کار کرده است و می گوید مارک های لوکس ، جین و ورزشی متعددی برای شرکت در این فعالیت امضا کرده اند. ماریا مک کلای ، رئیس بخش فشن گوگل ، می گوید: با دسترسی به مارک ها به جزئیاتی مانند میزان آلودگی هوا در یک منطقه یا میزان ضایعات ایجاد شده در تولید ، در نهایت می توانند تصمیم گیری در مورد منابع پایدار تری اتخاذ کنند.

WWF سوئد داده های مربوط به ریسک ، ارزیابی چرخه زندگی (تخمین تأثیر محیط زیست در طول عمر محصول) و قدرت راه حل های پایداری برای مواد اولیه را ارائه می دهد. همچنین چارچوبی برای محاسبه و پردازش هر نوع داده فراهم خواهد کرد. Google دسترسی به داده های Google Earth Engine مانند تصاویر ماهواره ای و قدرت محاسبه ای که قادر است از مجموعه داده های پیچیده به دست آورد ، دسترسی دارد.

گوگل با WWF مواد اولیه پایدار را ردیابی می کند

مک کلای توضیح می دهد که این سیستم عامل همچنین در کاهش خطر کمک خواهد کرد. به عنوان مثال ، اگر یک برند به کار با برخی از مناطق خاص عادت دارد ، می تواند اقدامات خاصی را با آن جامعه انجام دهد تا برخی از اثرات منفی محیطی را کاهش دهد. این داده ها تفاوت های منطقه ای و فصلی را به جای میانگین جهانی منسوخ نشان می دهند. وی می افزاید: این همچنین طراحی شده است تا به طور خودکار داده ها را تا حد امکان به روز کند تا این سیستم عامل دارای طول عمر باشد.

کلر برگکامپ ، مدیر کل پایداری و نوآوری استلا مک کارنی در سراسر جهان و مشاوره در مورد پروژه می گوید ، در حالی که مارک ها به طور فزاینده ارزیابی های چرخه زندگی را برای کمک به برآورد تأثیر مستقیم محصول انجام داده اند ، اما همه آنها به پایان نرسیده اند. او می گوید که امکان به روزرسانی داده ها به طور مرتب مهم است تا منعکس کننده تغییرات در شرایط باشد زیرا چرخه های در حال رشد می توانند در کمتر از دو سال تغییر کنند. برندها همچنین می توانند از ابزار برای مقایسه همان مواد مبتنی بر منبع استفاده کنند ، نه اینکه بتوانند مواد جداگانه ای مانند پنبه معمولی را در مقابل پنبه ارگانیک مقایسه کنند.

برای گسترده تر کردن دامنه پروژه ، WWF و گوگل قصد دارند تا با سایر تلاش های موجود برای محاسبه اثرات زیست محیطی در مد همگام شوند. لایلا پتری ، مدیر فنی پروژه با WWF و مدیرعامل مشاوره محیط زیست 2050 ، به شاخص پایداری مواد ائتلاف پایدار پوشاک اشاره می کند ، که بر روی ارزیابی چرخه زندگی متمرکز است و ارزیابی مواد اولیه بورس نساجی ، که فیبرها را بعنوان همکاران ممکن ارزیابی می کند. . علاوه بر این ، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی بر روی زنجیره های تأمین مسئول در بخش پوشاک و کفش کار می کند ، پتری می گوید ، اگرچه داده ای در اختیار ندارد.

Liesl Truscott ، مدیر استراتژی اروپایی و مواد در بورس نساجی ، می گوید که این ابزار به “ایجاد شکاف داده” در تلاش برای ایجاد زنجیره های تأمین پذیر و شفاف تر کمک می کند. Truscott می گوید: “ما از نظر منطقه ای ، جغرافیایی و خطرات موجود به آنجا نرسیده ایم و فناوری در حال کمک به پیوستن به همه اینها است.” وی گفت: “ابزارهایی مانند این به تجهیز شرکت ها برای آن سفر کمک می کند. این کار هنوز انجام نشده است ، اما مطمئناً اکنون در رادار قرار دارد. ”

 

— خرید پوشاک از ترکیه, شیک و پیک  , عمده فروشی لباس , خرید پوشاک , فروش عمده  , خرید لباس ترکیه  , بلوز شلوار مردانه – برند براک , خرید بلوز شلوار زنانه -فروشگاه پوشاک – پوشاک ترک عمده فروشی – محصولات براک – خرید پوشاک از ترکیه-برند های معروف ترکیه – برند معروف ترکیه-خرید عمده پوشاک ترک -خرید لباس از ترکیه-پوشاک شیک و پیک – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – عمده فروشی لباس – لباس بچه گانه – لباس بچه گانه – لباس زنانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک مردانه – خرید پوشاک زنانه – سال نو مبارک – سال نو مبارک – نوروز مبارک – نوروز مبارک – خرید تی شرت زنانه – خرید تی شرت زنانه – خرید شلوار مردانه – خرید تی شرت زنانه – شلوار مردانه – شلوار زنانه – تی شرت بچه گانه – ست پدر و پسر – ست پدر و پسر – شلوارک مردانه – شلوارک مردانه – شلوارک مردانه – پوشاک در ترکیه – پوشاک در ترکیه – فروش عمده لباس- فروش عمده لباس خرید لباس دخترانه خرید لباس دخترانه خرید لباس دخترانه خرید لباس دخترانه خرید لباس دخترانه خرید لباس پسرانه خرید لباس پسرانه خرید لباس پسرانه خرید لباس پسرانه – لباس زیر مردانه – لباس زیر مردانه – لباس زیر مردانه – لباس زیر زنانه لباس زیر زنانه لباس زیر زنانه لباس زیر زنانه – خرید رکابی مردانه خرید رکابی مردانه خرید رکابی مردانه خرید رکابی مردانه

برای بازدید و خرید از محصولات پوشاک شیک و پیک اینجا کلیک کنید.

برگشت به بالا