پوشاک شیک و پیک (خرید عمده و خرده لباس)

داستان کوتاه از تکامل مد(بخش دوم)

صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه)دوره رنسانس (1350-1520)

این یک دوره بسیار مهم در تاریخ صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه) است ، چونکه در این دوره علاقه زیادی به مد در بین اشراف وجود داشت.پول زیادی را صرف لباس و لوازم آرایشی می شد. گفته می شود که در این دوره هنری هفتم پادشاه انگلیس ثروت خود را صرف لباس می کرد و اشراف در هر کاری که او می کرد او را دنبال می کرند.به غیر از اشراف ، نظم فرهنگی جدیدی بوجود آمد که از اشراف در لباس خود – بازرگانان و بازرگانان (طبقه متوسط) تقلید می کردند. لباس در این دوره منعکس کننده موقعیت اجتماعی افراد طبقه های مختلف بود.

صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه)
داستان کوتاه تکامل مد

صنعت مد در دوره زمانی بین 1600-1900

دوران الیزابت (1558-1603) ، ترمیم (1660 – 1700 میلادی) دوره ویکتوریا (1837–1901) ، همه این دوره ها جایگاه خاص خود را در تکامل صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه) دارند. اما در تغییر سبک لباس هیچ اتفاق پیشگویی و خاصی  رخ نداد.نوع پوشش و لباس مردانه در این دوره شامل کفش های کرک دار ، جلیقه ، پیراهن و کت بیرونی بود. خیاطان در این دوره لباسهایی را برای اشراف طراحی می کردند و بقیه اقشار جامعه در حد توان خود از این لباس پیروی می کردند.ماری آنتوانت ، ملکه فرانسه (1770-1789) در این دوره به نوعی مد دوره ای و فصلی را ایجاد کرد که رز برتین ، خیاط ملکه در آن مدت تأثیر زیادی در ایجاد این رویداد داشت. انقلاب 1789 فرانسه ، که سلطنت سلطنتی فرانسه را سرنگون کرد ، یک رویداد تاریخی است که برخی از تحولات را در تاریخ صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه) به وجود آورد.تحول مهم دیگر در این دوره انقلاب صنعتی در انگلیس (1760 تا 1840) بود. تولید نساجی در این دوره در انگلیس رونق گرفت. تا آن زمان همه چیز دست ساز بود – اکنون ماشین آلات تولید و خیاطی لباس ها را بر عهده گرفتند. پارچه تریکو و بافته شده از سنج خوب توسط این دستگاه ها تولید شده است.اختراع چرخ خیاطی (1790) امکان تولید سریع و کم کار لباس را فراهم کرد. درباره جدول زمانی تاریخچه چرخ خیاطی ها اینجا بیشتر بیاموزیددر زمان های گذشته ، انسان عادی نگران مد نبود. مد بیش از آنکه سبک شخصی را به نمایش بگذارد . فقط در قرن شانزدهم یا به عبارت دقیق تر از دهه 1770 بود که صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه) به عنوان یک جریان اصلی تکامل یافت. بنابراین تکامل مد همانطور که امروز می دانیم از این دوره شروع شد. اما تا اوایل قرن 20 تغییر چندانی نکرده است.تا قرن 20 همه چیز در تاریخ مد تغییر زیادی کرد. توده های مردم در سطح گسترده ای از مد استفاده کردند.تکامل صنعت سرگرمی و رشد گسترده آن باعث شد که مردم تحت تأثیر صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه) در فیلم ها و صحنه موسیقی قرار بگیرند. معرفی الیاف مصنوعی و در دسترس بودن لباس های ارزان تر و کاربردی که به صورت انبوه تولید می شدند ، سناریوی مد را تغییر داد که مانند آن قبلا وجود نداشت.

صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه)
داستان کوتاه تکامل مد

مد در اواخر دهه 1800 – 1900

از اواسط قرن نوزدهم ، صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه) جهانی توسط طراحان پایتخت مد جهان ، پاریس دیکته شد. پاریسی ها هرچه را می پوشیدند و طراحی میکردند بقیه مردم سرتاسر دنیا دنبال می کردند و کپی می کردند. لندن نیز به میزان کمتری بر مد تأثیر گذاشت.در اواخر قرن نوزدهم انقلابی در صحنه صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه) رخ داد – یک طراح متولد شد. چارلز فردریک ورث (1995-1826 ، بریتانیا متولد شده اما در پاریس زندگی میکرد) را می توان اولین طراح مد جهان نامید – در تمام درام های دوره ای و رمان های تاریخی که می خوانم زیبایی های لباس های اشرافی همه به طور سفارشی توسط ورث لباس طراحی شده اند. شروع طراحی مد به معنای واقعی می توان با نام وی اعتبار بخشید.به طوریکه زنان دربین خود رقابت و مسابقه می گرفتند تا بهترین خلاقیت ها و طراحی های وی را بپوشند.در این دوره خانه و مراکز طراحی لباس و پوشاک ارزشمندی که توسط ورث تاسیس شد که جایگزین خیاطان ناشناخته ای شد که تا آن زمان لباس می دوختند و کسی آن ها را نمی شناخت.بسیاری از خانه های طراحی دیگر برای تأمین اعضای دربار سلطنتی تأسیس شده بودند.اوایل خیاطان در رحمت مشتریان خود بودند و مشتریان تصمیم میگرفتند که چه چیزی می خواهند بپوشند و خیاط را مجبور به طراحی لباس دلبخواهی خود می کردند اما ورود ورث و سایر طراحان این سناریو را تغییر دادند و طراح توانست شرایطی را تعریف کند –  که کدام مد باید بماند و کدام یک باید خارج شود .دوره مد قبل از جنگ از دهه 1890 تا جنگ جهانی اول با نام La Belle Epoque شناخته می شود و لباس ها از لباس شب با تزئینات فوق العاده و لباس های روز متناسب با شخصیت افراد تشکیل می شد که بدن زنان را به نسبت واپسگرایی شکل می دهد. لباس های مفصل و آراسته و بسیار گرانی بودند.

صنعت مد(آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه)
داستان کوتاه تکامل مد

اما در اوایل قرن 20 بسیاری از زنان، لباس های کاربردی ترجیح می دادند و این لباس با سبک ظریف لباس پوشیدن قبلی همزیستی داشت.بنابراین در این دوره مجلات شروع به پوشش صحنه  صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه زنانه)همراه با عکس می کردند و این تأثیر زیادی در گسترش روند جدید مد داشت.La Gazette du bonbon یکی از اولین مجله های مد فرانسوی و بسیار محبوب بود.همچنین در سال 1863 الن و ابنیزر باتریک اولین الگوها را برای لباس سازان به وجود آوردند.

استفاده از مطالب شیک و پیک برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام شیک و پیک و لینک به منبع بلامانع است.کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه شیک و پیک می باشد ، تیم طراحی و اجرا ارور گروپ.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.