پوشاک شیک و پیک (خرید عمده و خرده لباس)

داستان کوتاه از تکامل مد

نوشته مورد نظر حاصل نوشته های من درباره تکامل صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه) است من ابتدا می خواستم مد بخوانم بنابراین شروع کردم به خواندن همه چیز و هر چیزی در مورد تکامل صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه) اما هرچه بیشتر جلو می رفتم انگار بیشتر می فهمیدم که هیچی دریاره مد و تکامل آن نمی دانم مانند فرد شده بودم که در سوراخ میکده ای افتاده و توان بیرون آمدن از آن را ندارد. بنابراین تا حد زیادی سعی کردم در مورد تکامل و تاریخچه مد به زبان ساده ای آن را بیان کنم.

صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه)
داستانی کوتاه از تکامل مد

دلایل خواندن تاریخچه تکامل صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه)

مد به سبک لباسهایی گفته می شود که در حال حاضر محبوب هستند –  یعنی”در حال حاضر” نسبی هستند وممکن است مدی که امروز رایج است فردا دمده و خارج شود.صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه) همیشه در حال تکامل و تغییر و بازگشت است. هر سبک و گرایش مد یا یک بار دیگر برمی گردد. بنابراین مطالعه تکامل تاریخ برای هر دانشجوی طراحی مد بسیار مهم استیادگیری درمورد سبک زندگی و شخصیتی افراد یعنی یادگیری در مورد مد آنها. بنابراین اگر شما علاقه مند به یادگیری در مورد بشریت هستید ، تاریخچه مد یک قسمت مهم است.اما می دانستم که باید داستان را ساده کنم.

صنعت مد(آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه)
داستانی کوتاه از تکامل مد

تکامل مد در تاریخ – جدول زمانی مد

رومی ها و مصری ها علاقه زیادی به ظاهر و آراستگی خود داشتند و تلاش و پول زیادی را صرف مد و سبک زندگی و لباس های خود می کردند. پوشیدن نوع خاصی از لباس وضعیت هر فرد ، ثروت و شغل را به شما القا می کرد. در طول قرن 15 دیوان بورگوندی فیلیپ نیک به عنوان یک مرکزصنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه) در اروپا ظهور کرد. در دوره رنسانس و باروک ، تمرکز مد از بورگوندی به ایتالیا و سپس به فرانسه تغییر یافت.در دنیای غرب ، مد در طول تاریخ از اهمیت بسزائی برخوردار بوده است. دوران تاریک ، دوره قرون وسطایی ، دوران تودور و استوارت ، دوره رنسانس ، دوره گرجستان ، دوران ویکتوریا ، عصر ادواردی – دوره های مهم در تاریخ انگلیس نیز از قسمتهای مهم در راهروهای تاریخ مد جهان بودند. در آن زمان انگلیس و سایر کشورهای اروپایی بر مد جهانی تأثیر گذاشتند – حکومت استعماری سبک لباس پوشیدن آنها را به مخاطبان جهانی القا می کرد و آنها را در سراسر جهان محبوب می  کرد.در تمام این اوقات ، دادگاه های سلطنتی بودند که مد را دیکته می کردند. افراد اشرافی لباس مجلل و شیکی می پوشیدند. فقرا توانایی پرداخت لباس خود را مطابق با هوای مد نداشتند.لباسهای ساخته شده از الیاف طبیعی که عمدتا در رنگهای خنثی بودند ، لباس انتخاب توده های عامه مردم بود در حالی که ثروتمندان به شکل لباس و لوازم جانبی ، ثروت خود را به رخ می کشیدند. برای تفکیک افراد به گروه از لباس استفاده می شد.در تاریخ پرفراز و نشیب مد ، دوره های اصلی مطابق سیاست دوره حکومت های یونان 500 – 146 قبل از میلاد بود. دوره رومی 500 قبل از میلاد – 323 میلادی ؛ قرون وسطی 400 – 1200 م. اوایل گوتیک 1200 – 1350 میلادی ؛ رنسانس اولیه 1350 – 1425 میلادی ؛ رنسانس ایتالیا 1485 – 1520 م. تودور انگلیس 1500 – 1550 میلادی ؛ انگلیس الیزابت 1550 – 1603 م. دوره کاوالیر 1620 – 1660 میلادی ؛ مرمت 1660 – 1700 م. قرن هجدهم 1715 – 1790 م. Revolution & Empire 1790 – 1815 میلادی ؛ عاشقانه 1815 – 1848 میلادی ؛ ویکتوریا 1837 – 1901 میلادی ؛ La Belle Epoque 1890 – 1899 م. ادواردیان 1900 – 1913 م

صنعت مد(آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه)
داستانی کوتاه از تکامل مد

 صنعت مد در عصر روم (500 قبل از میلاد – 323 میلادی)

 در دوره رم باستان افرادی در رم با تعصب فرهنگی لباس می پوشیدند – لباس آنها برای نشان دادن موقعیت اجتماعی ، ثروت و غیره استفاده می شد و فرد را براساس لباس و پوشاکی که می پوشید طبقه بندی می کردند پوشش زنان و مردان باهم تفاوت داشت ب طوری که زنان شالی روی سر داشتند و لباس های بلند می کردند و مردان لباس های تاگا بر تن می کردند(تاگا لباسی است با طراحی نیمه دایراه ای که مردان می پوشیدند).نکته قابل توجهی که در این دوره وجود دارد اینست که سبک لباس پوشیدن در رم باستان سبکی پوشیده بود.

مد در قرون وسطی (400 – 1200 میلادی)

این دوره مصادف است با خروج رومی ها از انگلیس، در زمان سلطنت آنگلوساکسون ها ، زنان و مردان عادت داشتند لباس کمربندی بپوشند. تونیک(لباس رایج آن زمان) زنان تا طول مچ پا ادامه داشت و از این رو ، یک شال سر آنها را پوشانده بود. رنگ لباس هایی که برای نشان دادن وضعیت مالی مردم استفاده می شود.همچنین بین لباسهای افراد ثروتمند و فقیر تمایز مشخصی وجود داشت. زنان ثروتمند لایه هایی از لباس می پوشیدند. مردان ثروتمند در مقابل فقیرانی که لباس تنشان از لبه تا کمر باز بود ، لباس هایی پوشیده بودند که از دو طرف دوخته شده بودند.پس از حمله نورمن ،صنعت مد(لوازم آرایشی-بهداشتی و پوشاک مردانه-زنانه) در انگلیس اندکی تغییر کرد. لباس ها نازکتر و ظریف تر می شدند.با آغاز قرن 14 میلادی ، زنان و مردان شروع به پوشیدن سبک متفاوتی از لباس کردند ، این تغییر بزرگ نسبت به تونیک هایی است که قبلاً توسط هر دو جنس استفاده شده بود.زنان لباس های بسته ای با آستین بلند و دامن کامل می پوشیدند. شلوارهای تنگ و چسبان ساخته شده از پشم یا پارچه کتانی توسط مردان لباس زیر کوتاه پوشیده بودند مردان مسن لباس های بلند و آستین دار می پوشیدند.بعداً تونیک ها با کتهای کوتاه و روی دوبلهای پر شده جایگزین شدند.

استفاده از مطالب شیک و پیک برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام شیک و پیک و لینک به منبع بلامانع است.کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه شیک و پیک می باشد ، تیم طراحی و اجرا ارور گروپ.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.