پوشاک شیک و پیک (خرید عمده و خرده لباس)

20 نوع خطوط طراحی {و استفاده موثر از آنها در طراحی مد برای پوشیدن لباس شما}

خط گردن ، سجاف ، خط کمر ، خط یوغ ، خط دارت ، خط شاهزاده خانم ، خطوطی روی الگوهای پارچه ای – خطوطی در طراحی مد (لباس زنانه-مردانه) کم نیست. و هیچ کس نمی تواند استدلال کند که جهت و نحوه قرارگیری این خطوط ، جلوه بصری لباسی را که می پوشید / طراحی مد (لباس زنانه-مردانه) می کنید ، تعیین می کند. از دو نوع اصلی خطوط یعنی خطوط مستقیم و خطوط منحنی به طرق مختلف در طراحی مد (لباس زنانه-مردانه) استفاده می شود تا ابعاد ساختاری و تزئینی زیادی ایجاد کند.خط یکی از اساسی ترین مفاهیم هندسه است و طراحان از آن برای ارائه مفاهیم خود به روشهای ابتکاری و خلاقانه به روشهای هوشمندانه ای استفاده می کنند. خط در طراحی شما جریان و حرکت ایجاد می کند ، به خلق شما شکل می دهد ، توجه را متمرکز می کند و هر توهمی را که می خواهید احساس بیننده را ایجاد کند ، زنده می کند.

طراحی مد لباس زنانه-مردانه
20 نوع خطوط طراحی و استفاده موثر از آنها در طراحی مد

بنابراین این خطوط مختلف کدامند و چگونه از آنها به طور موثر در طراحی لباس استفاده می شود تا تأثیر بهینه بر ناظر ایجاد کند؟

1. خط مستقیم

خط مستقیم ساده ترین اشکال مختلف یک خط طراحی است. این یک شکل مخالف است – یکنواخت و نشکن است. یک خط صاف ، صاف و باریک بدیهی است.خط مستقیم را در باز شدن پیراهن / بلوز ، دارت مستقیم ، چین ، پنل ، استفاده از پارچه های سفت مشاهده خواهید کرد.

2. خط عمودی

خط عمودی در امتداد طول لباس / بدن قرار می گیرد – و بنابراین طول بدن / لباس را طولانی می کند. این می تواند یک توهم با طول بیشتر از آنچه که واقعاً وجود دارد ایجاد کند. آنها همچنین وقتی در طراحی شما گنجانده می شوند ، اثر باریکی را ایجاد می کنند.

طراحی مد لباس زنانه-مردانه
20 نوع خطوط طراحی و استفاده موثر از آنها در طراحی مد

3. خط افقی

خط افقی در سراسر طراحی مد (لباس زنانه-مردانه) / بدن قرار می گیرد – و بنابراین عرض بدن / لباس را گسترده می کند. بدن / لباس را می برد بنابراین می تواند توهم کوتاهی ایجاد کند.خطوط سجاف ، کمر ، کمربند و غیره نمونه هایی از خطوط افقی هستند.

4. خط مورب

یک خط مورب از یک گوشه به گوشه دیگر می رود (برخلاف لبه به لبه در مورد خطوط افقی یا عمودی). خطوط مورب همه چیز در مورد پارچه و حرکت است.می تواند بیش از حد افقی یا عمودی متمایل باشد و این تأثیر واقعی آن را تعیین می کند. اما یک خط مورب واقعی چاپلوس است.یقه های کت ، دارت روی سوراخ بازو ، درزهای جانبی یک خط یک خط ، درز آستین را به یک بدن راگلان می پیوندد.

20 نوع خطوط طراحی و استفاده موثر از آنها در طراحی مد

5. خطوط زیگزاگ

خطی که در فواصل منظم چرخش های شدیدی ایجاد می کند و اشکال z را ایجاد می کند. این خط بسیار برجسته است و می تواند توهم بزرگی ایجاد کند. همچنین اگر استفاده از این خطوط محدود به حد متوسط نباشد ، می تواند احساس فوریت یا گیجی ایجاد کند.تر و تمیز، چین آکاردئون ، بافت شاه ماهی از پارچه.

6. خط منحنی (نرم)

یک خط منحنی بسیار یادآور خطوط بدن ما است – ما روی بدن خود منحنی های زیادی داریم و خطوط منحنی روی لباس می تواند آن ها را به آرامی تقویت کند. این می تواند بر زنانگی تأکید کند و توهم زیبایی بدهد. طراحی مد (لباس زنانه-مردانه) شما را نرم و لطیف می کند. خطوط منحنی همچنین می توانند ظاهر جوانی و نشاط را به دست آورند.خط پرنسس ، دامن های شیب دار خمیده.

طراحی مد لباس زنانه-مردانه
20 نوع خطوط طراحی و استفاده موثر از آنها در طراحی مد

7. خط منحنی (کاملا)

گردنهای گرد (U) ، خطوط دایره ای با، جیب های گرد. همه اینها بر گرد بودن طراحی مد (لباس زنانه-مردانه) تأکید دارند ، بنابراین اگر اثر باریک بودن است ، در مناطقی که مایل هستید از آن اجتناب شود.

استفاده از مطالب شیک و پیک برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام شیک و پیک و لینک به منبع بلامانع است.کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه شیک و پیک می باشد ، تیم طراحی و اجرا ارور گروپ.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.