نکات شستن شلوار و پوشاک کتان (قسمت دوم)

ما پیشنهاد می کنیم برای شستن ماشینی شلوار و پوشاک کتان (زنانه-مردانه) از نرم کننده و مواد شوینده که به صورت مایع می باشند استفاده کنید همچنین برای شستن دستی شلوار و پوشاک کتان (زنانه-مردانه) از مواد شوینده ملایم و نرم که به صورت پدری می باشند استلفاده کنید. همچنین شما می توانید از مواد شوینده طبیعی همچون نمک و ابلیمو-سرکه سفید-جوش شیرین و.. استفاده کنید.

شستن شلوار و پوشاک کتان زنانه-مردانه
نکات شستن شلوار و پوشاک کتان

شستشو و ابکشی شلوار و پوشاک کتان(زنانه-مردانه) 

همان گونه که در نوشته های قبلی گفتیم که اگر از شستشو ماشینی استفاده می کنید نباید درجه حرارت اب از 30 درجه بیشتر و کمتر باشد و نباید برای خشک کردن لباس ها از دور تند استفاده کنیم چون باعث وارفتگی و تنگ شدن لباس ها و بهم ریختگی رنگ بندی شلوار و لباس می شود. همچنین اگر از شستشو دستی استفاده می کنید حتما باید از اب سر استفاده شو و برای شستشو شلوار و لباس را برعکس و به ندت 5 ئتا 20 دقیقه در آب خیسانده شود.

نکات شستن شلوار و پوشاک کتان زنانه-مردانه
نکات شستن شلوار و پوشاک کتان

 شستشو خشک کردن شلوار و پوشاک کتان(زنانه-مردانه)

اگر برای شسشوی شلوار و پوشاک کتان (زنانه-مردانه) از روش ماشینی استفاده میکنید بایده چند نکتخ ریز را رعایت کنید که سبب آسیب دیدن لباس ها نشود از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • برای خشک کردن لباس ها نباید ماشین را روی دور تند قرار دهیم.
  • لباس ها نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار داد(سبب بور شدن لباس های مشکی میشود و استحکام و بافت آنان را تضعیف میکند)
  • خشک کردن لباس ها در سایه و تابش غیر مستقیم نور آفتاب
  • برای خشک کردن از طناب های پلاستکی استفاده شود چون ممکن است طناب های فلزی دارای زنگ زدگی باشند و در اخر موجب لک شدن لباس هایتان شوند.

شستن شلوار و پوشاک کتان(زنانه-مردانه) و اتوکشی

اتوکشی شلوار وپوشاک کتان (زنانه -مردانه) هم دارای یک سری نکات می باشد که حتما باید در مواقع اتوکشی آنان را رعایت کرد برای اتوکشی لباس ها نباید از درجه حرارت مستقیم اتو استفاده شود چون باعث آسیب دیدن بافت ها و جنس شلوار و پوشاک کتان (زنانه-مردانه) میشود برای اینکار می توان از درجه حرارت غیر مستقیم مانند اینکه شلوار و لباس خود را زیر یک لایه دیگر پارچه هنگام اتوکشی قرار دهید تا به طور مستقیم حرارت به شلوار و پوشاک وارد نشود همچنی می توان از پارچه های نم دار استفاده کنید و درجه حرارت اتو را روی کم قرار دهید همان‌طور که اشاره شد درجه حرارت بالا سبب آسیب رسیدن به بافت پنبه‌ای شلوار کتان می‌شود و از سوی دیگر بور شدن و کهنه شدن لباس شمارا همراه دارد پس از روش اتوکشی غیرمستقیم با بخار و پرس کردن کمک بگیرید.

نکات شستن شلوار و پوشاک کتان
نکات شستن شلوار و پوشاک کتان

 کلام آخر در مورد نحوه شستن شلوار و پوشاک کتان(زنانه-مردانه)

شستن شلوار و پوشاک کتان (زنانه-مردانه) کار سختی نیست اگر روش‌هه و مراحل شستشو را به درستی دنبال کنید. بهترین کار اینست که درجه حرارت آب برای شستشو حتما پایین باشد که سبب آسیب زدن به بافت و رنگ لباس ها نشو همچنین از مواد شوینده با کیفیت و ملایم استفاده کنید البته پیش از شستن لباس ها همچون که اشاره کردیم حتما لکه های روی لباس را با استفاده از شئینده های طبیعی و گاهی مصنوعی و شیمیایی از بین ببرید و نباید هرروز لباس ها را بشوئید برای خشک کردن لباس ها حتماآن ها را در سایه خشک کنید که این کار سبب ماندگاری بیشتر لباس هایتان میشود و شما می توانید مدت بیشتری از آنان استفاده کنیدامیداست مطالب ارائه‌شده در راستای شستشوی شلوار کتان مفید فایده واقع‌شده باشد و ازاین‌پس شلوارهای نو و زیباتری را بعد از هر بار شستشو در اختیار داشته باشید.

برگشت به بالا